Gminny Zakład Pogrzebowy

Najwyższa jakość usług w niskich cenach
Profesjonalnie, godnie, z szacunkiem
Całodobowy kontakt 730 840 084 / 570 640 054

Porady

Jeżeli zgon nastąpi w domu w pierwszej kolejności należy wezwać lekarza opiekującego się zmarłym pacjentem lub lekarza pogotowia, który wystawia protokół zgonu lub kartę zgonu. Karta zgonu jest podstawowym dokumentem stwierdzającym przyczynę zgonu i jest niezbędna do wyrobienia skróconych aktów zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Następnie po wystawieniu protokołu zgonu lub karty zgonu należy zadbać o przewiezienie osoby zmarłej z domu do chłodni przez zakład pogrzebowy. W tej sytuacji wystarczy skontaktować się z pracownikiem Gminnego Zakładu Pogrzebowego pod całodobowy numerem telefonu 570 640 054, gdzie po przyjęciu zlecenia pracownicy zakładu pogrzebowego przyjeżdżają po odbiór osoby zmarłej.

Przewiezienie osoby zmarłej następuje do całodobowej chłodni, gdzie osoba zmarła przebywa do czasu organizacji pogrzebu.

Pracownik w biurze Gminnego Zakładu Pogrzebowego przedstawia różne rozwiązania i wyjaśnia wszelkie wątpliwości związane z organizacją pochówku. Po sporządzeniu odpowiedniej dokumentacji załatwi wszelkie formalności w odpowiednich urzędach i instytucjach.

 

Jeżeli zgon nastąpił w miejscu publicznym w pierwszej kolejności należy wezwać lekarza opiekującego się zmarłym pacjentem lub lekarza pogotowia, który wystawia protokół zgonu lub kartę zgonu. Karta zgonu jest podstawowym dokumentem stwierdzającym przyczynę zgonu i jest niezbędna do wyrobienia skróconych aktów zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego. Następnie wystarczy skontaktować się z pracownikiem Gminnego Zakładu Pogrzebowego pod całodobowy numerem telefonu 570 640 054, gdzie po przyjęciu zlecenia pracownicy zakładu pogrzebowego przyjeżdżają po odbiór osoby zmarłej. Przewiezienie osoby zmarłej następuje do całodobowej chłodni, gdzie osoba zmarła przebywa do czasu organizacji pogrzebu.

Pracownik w biurze Gminnego Zakładu Pogrzebowego przedstawia różne rozwiązania i wyjaśnia wszelkie wątpliwości związane z organizacją pochówku. Po sporządzeniu odpowiedniej dokumentacji załatwi wszelkie formalności w odpowiednich urzędach i instytucjach.

 

Jeżeli zgon nastąpił w szpitalu to najczęściej lekarz opiekujący się zmarłym pacjentem wystawia kartę zgonu, Karta zgonu jest podstawowym dokumentem stwierdzającym przyczynę zgonu i jest niezbędna do wyrobienia skróconych aktów zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego, a następnie do zakładu pogrzebowego. Od tej chwili wszelkie dalsze formalności i zadania związane z organizacją pochówku przejmuje na siebie zakład pogrzebowy.

 

Jeżeli zgon nastąpił w skutek wypadku lub też zachodzi uzasadnione podejrzenie, że przyczyną zgonu mogło być przestępstwo, na pochowanie zwłok oprócz karty zgonu wymagane jest zezwolenie prokuratora. Zwłoki osób zmarłych lub zabitych w miejscach publicznych przewozi się na wniosek właściwego organu (najczęściej prokuratora) do zakładu medycyny sądowej celem ustalenia przyczyny zgonu. Organizowanie i opłacenie tego przewozu należy do zadań powiatu. Wybór firmy pogrzebowej należy tylko i wyłącznie do najbliższych zmarłej osoby.